BDSM - jak zacząć? Poradnik BDSM przygotowany przez Pikantne Historie

BDSM – jak zacząć przygodę z BDSM? [Poradnik dla początkujących]

BDSM – tajemnicze hasło, które wzbudziło zainteresowanie mas na fali popularności książek i filmów z serii “50 twarzy Greya”. Dziś jednak nie będzie o książkach, a o tym jak zacząć swoją przygodę z BDSM. Wiemy, że wielu z was poszukuje odpowiedzi na to pytanie chcąc urozmaicić swoje życie seksualne. BDSM – jak zacząć? W tekście zebraliśmy dla Was podstawowe informacje. 

Wróćmy na chwilę do Greya. Pomijając wartość artystyczną książek czy też filmu możemy stwierdzić jedno. Przygody opisane w książce z pewnością wpłynęły na wyobraźnię kobiet i skłoniły je do poszukiwań nowych ścieżek w życiu seksualnym. “BDSM – jak zacząć?” to jedno z haseł, które z wypiekami na twarzy wpisuje się ukradkiem w wyszukiwarki. Poszukiwania nie ograniczają się tylko do kobiet. Ze swojej szansy na wprowadzenie do sypialni elementów BDSM chcą skorzystać również panowie, którym elementy dominacji lub uległości od zawsze chodziły po głowie. 

Warto pamiętać, że wiedza o tym jak zacząć BDSM nie musi oznaczać, że od momentu jej poznania nasza sypialnia zamieni się w miejsce tortur, jaskinię wulgarnych rozkoszy, czy też arenę walki dominacji z uległością. Czasami motywacją do rozpoczęcia poszukiwań na temat BDSM jest zwykła ciekawość, chęć pozostania “na czasie” pozwalająca podjąć temat w trakcie towarzyskich rozmów lub flirtu. Na koniec najważniejsze – wiedza o tym jak zacząć swoją przygodę z BDSM może otworzyć nowe ścieżki w życiu seksualnym i doprowadzić nas do poznania nowych, nieodkrytych jeszcze rodzajów przyjemności. 

Zanim jednak dowiesz się z naszego tekstu jak zacząć BDSM warto poświęcić chwilę samym podstawom. Co to właściwie jest BDSM? 

Co to jest BDSM? 

Większość z nas ma jakieś wyobrażenia na temat BDSM. Pierwsze skojarzenia jakie najczęściej przychodzą do głowy to skórzane elementy garderoby, kajdanki, pejcze, poniżanie i przemoc w trakcie seksu. Mylnie myśli się też, że BDSM równoznaczne jest z otwarciem na możliwość gwałtu i niczym nie usankcjonowanej agresji. I o ile część wyobrażeń jest bliska prawdzie, tak warto dokładnie wyjaśnić czym jest BDSM. Trzeba zacząć od wyjaśnienia akronimu BDSM. Składa się on z:

  • B od angielskiego słowa “bondage”
  • D od angielskiego słowa “discipline” i “dominance”
  • S od angielskiego słowa “sadism” i “submission”
  • M od angielskiego słowa “masochism”

Trzy filary BDSM

Bondage & discipline, czyli wiązanie i dyscyplina

BDSM - bondage, czyli wiązanie i krępowanie

Jednym z filarów BDSM jest wiązanie oraz dyscyplina. Krępowanie możliwości ruchu partnera lub partnerki to jeden ze sposobów wyrażenia dominacji. Co ważne – ograniczanie ruchów nie ogranicza się tylko do fizycznych sposobów (przy użyciu taśmy, lin, kajdanek, itp.), ale możliwe jest też w formie psychicznej – za pomocą nakazów utrzymania konkretnych pozycji lub zakazów wykonywania jakichkolwiek ruchów. 

Dyscyplina sprowadza się natomiast do przestrzegania ustalonych przez dominującą stronę zasad. Brak dyscypliny wiąże się z otrzymaniem kar – psychicznych, fizycznych i innych, które wymierzy dominujący w danej sytuacji partner. Nie ma ustalonego zbioru reguł, zasad i nakazów – zależą one przede wszystkim od tego, co wspólnie ustalicie i na co wyrazicie zgodę. 

Dominance & submission, czyli dominacja i uległość

Osoby zastanawiające się jak zacząć z BDSM muszą znać również drugi z filarów – dominację i uległość. Dominacja i uległość w BDSM to rodzaj relacji pomiędzy partnerami, w której jedna strona jest dominująca nad drugą stroną tego związku. Relacja ta nie musi być trwała i może ulegać zmianie – również w trakcie seksu “w duchu” BDSM. W zależności od stopnia zaawansowania relacji podział ról nie musi ograniczać się tylko do sfery intymnej, ale też innych dziedzin codziennego życia par. 

Z podziałem na osobę dominującą – pana/panią i władcę oraz osobę uległą – niewolnika, poddanego, sługę – wiąże się również podział ról w relacji BDSM. Osoba dominująca decyduje bowiem o każdym jej aspekcie. Ustala zasady, nadzoruje przebieg sytuacji, a także egzekwuje posłuszeństwo i wymierza kary w razie nieprzestrzegania ustalonych zasad. Osoba uległa to natomiast osoba, która zobowiązuje się do przestrzegania zasad i wykonywania wszystkich poleceń wydanych przez stronę dominującą. 

Sadism & masochism, czyli sadyzm i masochizm

Ostatnim filarem jest sadyzm i masochizm. Co ważne – osoby stawiające pytanie “co to jest BDSM?” często błędnie myślą, że sadyzm i masochizm to jeden z głównych elementów relacji BDSM. Zadawanie i doświadczanie fizycznego bólu nie jest jednak obowiązkowe. Brak zgody na kontrolowaną (to ważne!) przemoc w ramach ustalonych granic nie zamyka przed parami możliwości cieszenia się przyjemnością płynącą z BDSM. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę możecie odpuścić ten filar tak długo, aż nie będziecie na to gotowi. 

Dla kogo jest BDSM? 

Znając trzy filary relacji BDSM można pokusić się o odpowiedź na pytanie dla kogo jest BDSM. Zakładamy jednak, że skoro dotarłaś/eś aż do tego momentu BDSM jest czymś, czego chcesz spróbować. To ważny sygnał, który może oznaczać, że ten typ relacji jest dla Ciebie. Niestety, “do tanga trzeba dwojga”, dlatego na BDSM musisz patrzeć również przez pryzmat swojego związku.

Odpowiadając na pytanie postawione w nagłówku. BDSM jest dla każdego, kto odnajduje źródło przyjemności w jednym z filarów tego typu relacji. Co ważne – druga strona związku nie zawsze musi czerpać przyjemność, ale zawsze musi wyrazić zgodę na różnego rodzaju zachowania wchodzące w zestaw “sztuczek” BDSM.

Czy potrzebujesz gadżetów? 

Jak zacząć przygodę z BDSM? Poradnik BDSM dla początkujących

Książki z serii o Greyu i późniejsze ekranizacje dały silny przekaz. BDSM to przede wszystkim pejcze, sznury, opaski, baty, piórka i inne erotyczne zabawki służące do zadawania nie tylko bólu, ale i przyjemności. Czy jednak do tego, żeby zacząć przygodę z BDSM potrzebujesz gadżetów? Nie, na start nie musicie ponosić niepotrzebnych wydatków. 

Po pierwsze, nie wiesz, czy zderzenie wyobrażeń z rzeczywistością okaże się czymś, co faktycznie sprawi Wam przyjemność i urozmaici związek. BDSM może się okazać tylko fanaberią, która nie jest dla Was, a w tym przypadku szkoda byłoby uszczuplać portfel o kilkaset złotych.

Po drugie, zdecydowanie lepiej na starcie swojej przygody wykorzystać to, co już macie pod ręką. Krawat, którym będziecie w stanie przywiązać swoje ręce do łóżka lub zakryć nim oczy. Pasek, którym możecie wymierzyć klapsy niegrzecznej podwładnej lub podwładnemu. Gdy będziecie gotowi wprowadzić do gry gadżety sprawdźcie nasz sklep – Pikantne Gadżety, w którym znajdziecie szereg akcesoriów erotycznych, które mogą się Wam przydać. 

BDSM – jak zacząć? 

Podstawy już za nami, więc pora przejść do tego, co z pewnością jest najbardziej interesujące, czyli jak zacząć przygodę z BDSM? Nim przejdziecie do pikantnych zabaw poświęćcie chwilę na rozmowę z partnerem lub partnerką. Tematów, które musicie poruszyć jest kilka, a szczera i otwarta wymiana zdań da Wam nie tylko swobodę w trakcie zabaw BDSM, ale też pozwoli uniknąć niekomfortowych sytuacji. Dlatego sugerujemy poświęcić na nią jakiś czas. 

Po pierwsze – określcie Wasze fantazje

BDSM dla każdego z nas jest czymś innym. Fantazje na ten temat mogą różnić się diametralnie. Coś, co dla nas wydaje się być podniecającym eksperymentem, dla naszego partnera lub partnerki może być czymś zupełnie nie do zaakceptowania. Określenie Waszych fantazji i wyobrażeń na temat zabaw i seksu BDSM pomoże Wam znaleźć nić porozumienia i ułatwi dalszą rozmowę. 

Po drugie – lista rzeczy, których chcecie spróbować

Dzięki rozmowie na temat Waszych fantazji seksualnych w odniesieniu do BDSM nie tylko lepiej poznacie pragnienia swojego partnera lub partnerki. Będziecie w stanie wspólnie wybrać również te, które zrealizujecie w najbliższej przyszłości. Przygotujcie “listę startową”, na której znajdą się te fantazje, które wspólnie wybierzecie lub na które przystaniesz Ty lub partner/partnerka.

Po trzecie – lista rzeczy, których na razie nie chcecie spróbować

W BDSM równie ważna co znajomość rzeczy, na które wyrażacie zgodę jest znajomość zabaw, których nie chcecie testować. Blokady i bariery to naturalna rzecz – zwłaszcza wśród par, które dopiero wdrażają się w relację BDSM. Ustalcie więc wspólnie listę takich rzeczy i unikajcie ich w trakcie sesji. Wyznaczenie i przestrzeganie granic pozwoli Wam również zbudować komfort i wzajemne zaufanie, dlatego mocno trzymajcie się listy. 

Po czwarte – słowo klucz

Zarówno lista rzeczy, na które wyrażacie zgodę, jak i lista tych, których chcecie unikać przygotują Was mentalnie do zabaw BDSM. Niestety – zwłaszcza na początku – zdarzyć może się tak, że nawet jeśli byliście na coś przygotowani i wcześniej wyraziliście zgodę, w trakcie zabawy możecie poczuć się niekomfortowo, odczuć zagrożenie lub ból, który nie będzie sprawiał Wam przyjemności. W takich chwilach z pomocą przychodzi słowo klucz, czyli takie, po którego wypowiedzeniu natychmiastowo kończycie zabawę. Słowo klucz w BDSM może być dowolne, ale warto wybrać takie, którego nie wypowiecie przypadkowo i, które będzie różnić się od typowych słów wypowiadanych w trakcie seksu.

Szczera rozmowa, dojście do porozumienia w kwestii tego, co Was kręci, a czego na razie nie chcecie próbować to podstawa. Jeżeli do tej pory BDSM pozostawało tylko w Waszej sferze nieśmiałych marzeń, bo nie wiedzieliście jak zacząć, kilka wskazówek z tekstu powinno ułatwić Wam rozpoczęcie przygody z BDSM. Nie bójcie się eksperymentować, przesuwać własnych granic i odkrywać nowe źródła przyjemności płynącej z BDSM. Jeżeli zaczniecie i choć raz uda Wam się osiągnąć rozkosz w trakcie tego typu zabaw Wasze życie seksualne zyska nowe oblicze. Śledźcie portal Pikantne Historie – już wkrótce kolejne teksty, które ułatwią Wam poruszanie się po świecie BDSM.  


Stwórz swoje własne pikantne historie!

Zmysłowe akcesoria i zabawki, które urozmaicą i dodadzą pikanterii w Twojej sypialni! Kliknij baner i sprawdź nasz sklep z Pikantnymi Gadżetami dla kobiet i par:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *