Nie wiesz dlaczego facet się nie odzywa?

Dlaczego facet się nie odzywa? 5 powodów [+BONUS]

“Dlaczego facet się nie odzywa?” – to chyba jedno z najczęstszych pytań, które zadajemy sobie w przypadku relacji z facetami. Zapowiadała się piękna przygoda, a on milczy? A może pomimo tego, że wszystko wydaje się dobrze czujesz, że facet się wycofuje? W dalszej części tego tekstu postaramy się odpowiedzieć na większość dręczących Cię pytań.

Zacznijmy jednak od początku. Większość relacji zaczyna się bardzo podobnie. Możecie wpaść na siebie przypadkowo, poznać się w klubie, mieć wspólnych znajomych lub rozpocząć relację np. na Tinderze. Na tym etapie wszystko wydaje się łatwe – relacja albo potoczy się dalej, albo jedna ze stron (lub obie) nie będzie nią zainteresowana.

Kolejne etapy, to ścieżka, która w zależności od Waszej otwartości może zaczynać się od łóżka lub poznawania się w odpowiednim dla Was tempie. Uczucia takie jak zainteresowanie, pożądanie i miłość pojawiają mogą pojawić się w dowolnej kolejności – i co ważne – nie w tym samym momencie u obu stron. I tutaj tak naprawdę zaczynają się kłopoty…

Jako, że jest to tekst skierowany przede wszystkim dla nas – kobiet, nie będziemy rozważać przypadków, w których to my tracimy zainteresowanie. Skupimy się na tym, żeby dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie dlaczego facet się nie odzywa.

Dlaczego facet się nie odzywa – powód nr 1

Pierwszy powód, dla którego facet milczy wiąże się nierozerwalnie z tematem, który został poruszony powyżej. Tempo budowania relacji różni się dla obu stron. Sytuacje, w których to my jesteśmy na pozycji dominującej, czyli takiej, w której to facet zabiega o nasze względy są dla nas bezpieczne. Dają nam kontrolę nad własnymi uczuciami i pozwalają dozować siebie. Zostawiają furtkę, którą możemy wejść w głębszą relację lub, którą możemy zatrzasnąć kończąc ją.

Sytuacja może być jednak odwrotna. Być może to my zapędziłyśmy się w tej sytuacji za bardzo, pozwalając sobie na uczucia, których obiekt naszych westchnień może w tym momencie nie odwzajemniać. Facet jeszcze z nas nie zrezygnował, ale póki co nie jesteśmy dla niego priorytetem. Nadal chcę utrzymywać z nami kontakt, nadal chce poznawać nas dalej, ale na swoich warunkach i we własnym tempie.

W takich sytuacjach milczenie faceta to nic dziwnego. Choć to niewygodne musimy pogodzić się z tym, że być może w danym momencie ma miliony ważniejszych (dla niego) spraw, które uniemożliwiają mu kontakt z nami. Facet nieświadomie nas olewa, bo po pierwsze – może nie czuć jeszcze tego, co my czujemy, a po drugie – nie wiedzieć, że jego milczenie może sprawiać nam przykrość.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które uchroni nas przed smutkiem? Nie. Możemy tylko łagodzić jego efekty – nie nastawiać się zbytnio na relację, nie galopować w nią, mieć na uwadze, że obiekt naszych westchnień może (jeszcze) mieć ważniejsze sprawy na głowie i cierpliwie czekać – do czasu (ale o tym dalej…)

Dlaczego facet się nie odzywa – powód nr 2

Co jednak w sytuacji, w której relacja rozwinęła się na tyle, że naprawdę miałaś powód do myślenia, że to już jest “coś”. Niestety, ale takie sytuacje też mogą się zdarzyć i nawet dobrze zapowiadające się relacje mogą gwałtownie wygasnąć. Dlaczego facet milczy pomimo tego, że do tej pory było dobrze?

Powód nr 2 może być bolesny, ale niestety takie sytuacje również się zdarzają. Gdy facet nagle przestaje się odzywać lub zaczyna nas olewać to być może byliśmy dla niego tylko opcją. To wszystkie sytuacje, w których facet jest poszukiwaczem – testuje, odkrywa, stara się znaleźć partnerkę, która najbardziej odpowiada jego wymaganiom. Nie zamyka się na nowe relacje i gdy natrafi na tę obiecującą zaczyna wycofywać się z tych dotychczasowych.

Dlaczego facet się nie odzywa – powód nr 3

Powód nr 3, to powód, który w dużej mierze zależy od nas samych, ale na który niekoniecznie mamy wpływ – i niestety niewiele możemy z tym zrobić. Czasami facet przestaje się odzywać z naszego powodu. Musisz pamiętać o tym, że tak jak Ty masz wymagania wobec facetów, tak i oni mają wobec Ciebie. Jakie one są wie tylko facet, ale to od Twojego zachowania zależy to, czy w nie trafisz.

To wszystkie te sytuacje, w których pojawia się jakieś ale. “Jesteś fajna, ale… Lubię wysokie, ale.. Podobają mi się Twoje oczy, ale… Lubię z Tobą rozmawiać, ale…” Sytuacje, w którym ideał kobiety ułożony w głowie faceta walczy z tym jaka naprawdę jesteś. Nie możesz nic z tym zrobić nie znając tego, co siedzi w jego głowie. Co więcej, nie powinnaś się zmieniać tylko po to, żeby wpasować się w wymagania faceta! Musisz się jednak liczyć z tym, że czasami wyobrażenia mogą wygrać z rzeczywistością i facet zrezygnuje z relacji w takim wypadku.

Dlaczego facet się nie odzywa – powód nr 4

Kolejny powód dlaczego facet milczy jest prosty. Pojawił się ktoś inny. Nawet w przypadku, w którym nie można powiedzieć o sytuacji wymienionej w punkcie drugim istnieje spora szansa, że facet przestanie się odzywać ponieważ pojawił się ktoś inny. Pomimo zaangażowania zarówno z Twojej, jak i z jego strony może zdarzyć się tak zdarzyć. Musisz być na to gotowa i nie mieć do siebie pretensji. Zawsze znajdzie się bowiem ktoś lepszy od nas samych, a pogoń za doskonałością to błędne koło…

Dlaczego facet się nie odzywa – powód nr 5

Na koniec zostawiliśmy powód, który może wydawać Ci się najmniej oczywisty. Zwłaszcza w sytuacji, w której wydaje Ci się, że właśnie złapałaś Boga za nogi, a szczęście zapukało do Twoich drzwi. Rozochocona sytuacją i trwającą sielanką zaczynasz snuć plany. O wspólnym życiu, o kolejnych wyjazdach, mieszkaniu, gromadce dzieci… aż tu nagle cisza.

Milczenie faceta może pojawić się niespodziewanie, a w tym przypadku wynika z prozaicznej, ale bardzo istotnej rzeczy. Wasza relacja nie była dla Twojego faceta tym, czego naprawdę szuka. Wraz z każdym kolejnym dniem przekonywał się o tym coraz bardziej, aż doszedł do momentu, w którym szala się przelała. Sposób, który wybrał może być drastyczny, ale faceci tacy już są. Zamiast postawić sprawy jasno – zwłaszcza w sytuacjach, w których relacje są jeszcze płytkie – chowają głowy w piasek.

Bonus – dlaczego facet nie odzywa się po seksie?

Mamy dla Was coś jeszcze. Pytanie, które dręczy z pewnością wiele z Was – zwłaszcza tych, które dały ponieść się emocjom i pożądaniu i wylądowały z facetem w łóżku szybciej niż zwykle. Cóż, decydując się na takie ruchy podejmujemy pewne ryzyko. Właściwie szansa, że nie zobaczymy faceta kolejny raz jest taka sama jak to, że obudzi nas śniadaniem, kawą i całusem w czoło. Jeżeli facet nie odzywa się po seksie, to najprawdopodobniej tylko na seksie mu zależało. Decydując się na szybki seks dałaś mu do zrozumienia, że raczej też nie liczysz na nic więcej i jedziecie na tym samym wózku pożądania i namiętności.

Bycie odrzuconą na pewno sprawia trudność wielu z nas. W głowie pojawiają się głosy, które próbują dociec dlaczego tak się stało. Setki myśli, setki pytań bez odpowiedzi i jedno powtarzające się najczęściej – dlaczego facet przestał się odzywać? Powodów może być wiele i najczęściej nie są one tak skomplikowane jak nam się wydaje. Najpopularniejsze z nich zostały wymienione w tym tekście. Mamy nadzieję, że w jakiś sposób pomoże Ci on przebrnąć przez kolejne sytuacje, w których pomimo dobrych rokowań facet nagle zaczął milczeć.


Stwórz swoje własne pikantne historie!

Zmysłowe akcesoria i zabawki, które urozmaicą i dodadzą pikanterii w Twojej sypialni! Kliknij baner i sprawdź nasz sklep z Pikantnymi Gadżetami dla kobiet i par:


One thought to “Dlaczego facet się nie odzywa? 5 powodów [+BONUS]”

  1. Brakuje najważniejszego powodu – odechciało mu się ciągle wychodzić z inicjatywą i zagadywać jako pierwszy.
    Pozdrawiamy – chłopaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *