Tinder - najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie

Aplikacja randkowa? Lider jest jeden – Tinder!

Choć temat tej najpopularniejszej aplikacji randkowej na świecie na naszej stronie pojawiał się już w kilku tekstach, do tej pory nie odpowiedzieliśmy sobie na jedno fundamentalne pytanie – co to jest tinder i jak on właściwie działa?

Tinder to aplikacja randkowa, dzięki której poznasz nowych ludzi. To najkrótsze i najprostsze wytłumaczenie. Nie jest ono jednak kompletne i bez uwzględnienia aspektów, które umykają gdzieś z boku jest ono zbyt dużym uogólnieniem. No dobrze… czym więc właściwie jest Tinder?

Tinder – aplikacja randkowa na miarę naszych czasów

Pikantne smsy dla niejAplikacja, którą pobrano ponad 100 milionów razy i z której aktywnie korzysta ponad 50 milionów użytkowników narodziła się w 2012 roku w zagłębiu startupów – Los Angeles w Kaliforni. Jej twórcy wpisali się w trend mobile, coraz większej ilości osób korzystających ze smartfonów z dostępem do internetu. Nie tylko powszechny dostęp do technologii przyczynił się do sukcesu Tindera. Niestety (a może stety), kolejnym z czynników sukcesu tej aplikacji randkowej jest coraz większa izolacja ludzi, odchodzenie od zwyczajów randkowania i chęć posiadania wszystkiego “instant”. Skoro w tak wielu obszarach życia jest to możliwe, to dlaczego by nie miało udać się w związkach? Jak widać po osiąganych liczbach Tinderowi to się udało.

Czym jest aplikacja randkowa?

Aplikacja randkowa, to aplikacja za pomocą której łatwiej nawiązywać kontakty z osobami tej samej lub przeciwnej płci. Skraca ona bieg wydarzeń i ułatwia rozpoczęcie rozmowy (na początku w sieci), dzięki czemu poznawanie nowych ludzi nie jest tak stresujące. Aplikacje randkowe nie tylko ułatwiają rozpoczęcie znajomości, ale mogą też przyspieszyć bieg relacji. Zakładając swój profil w jednej z nich od razu możesz określić po co tak właściwie jesteś w tym miejscu. Interesuje Cię związek, a może szybki i przelotny seks? Nie ma sprawy, z pewnością znajdziesz kogoś, kto będzie Ci odpowiadał.

Jak działa Tinder?

Aplikacja jest niezwykle prosta i intuicyjna – to jeden z czynników jej sukcesu. Po założeniu swojego profilu (jeżeli nie wiesz jak to zrobić sprawdź nasz poradnik na temat konfiguracji Tindera ) w kilka sekund jesteśmy w stanie rozpocząć swoją przygodę.

Tajemnicą nie jest, że Tinder to aplikacja, w której przede wszystkim liczy się instynkt, wygląd i pierwsze wrażenie. Prostota tej aplikacji polega na tym, że przeglądając potencjalnych kandydatów dokonujesz wyboru przesuwając ich profile w lewo lub w prawo. Ruch w lewo to odrzucenie, ruch w prawo to chęć poznania. Jeżeli dwie osoby wskażą na siebie w procesie “eliminacji” mogą rozpocząć rozmowę. To tyle… nie ma w tym większej filozofii.

Czy Tinder to aplikacja randkowa ułatwiająca szybkie numerki?

Aplikacje randkowe niesłusznie budzą w Tobie obawy. Nie każdy użytkownik jest tam dla szybkiego seksu. Należy pamiętać o tym, że granice określa się samemu, a raz nawiązane pary można bardzo szybko porzucić, dzięki czemu jednocześnie pozbawiamy napalonych natrętów możliwości kontaktu z nami.

W myśl zasady szukajcie, a znajdziecie polecamy Tindera jako ciekawostkę, która może wzbogacić Twoje życie towarzyskie – zwłaszcza wtedy, kiedy nie masz zbyt wielu okazji do poznawania nowych ludzi. Jasno ustal swoje cele i szukaj osób, które spełniają Twoje oczekiwania. Baw się, rozmawiaj i poznawaj, a jeżeli masz ochotę spotykaj się w realu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz po prostu odinstalować aplikację.

Tinder – kilka ciekawostek na zakończenie

Miano najpopularniejszej aplikacji randkowej na świecie zobowiązuje. Zebraliśmy kilka ciekawych danych na temat Tindera, które z pewnością Cię zainteresują :)


Stwórz swoje własne pikantne historie!

Zmysłowe akcesoria i zabawki, które urozmaicą i dodadzą pikanterii w Twojej sypialni! Kliknij baner i sprawdź nasz sklep z Pikantnymi Gadżetami dla kobiet i par:


  • Dziennie użytkownicy Tindera wykonują 1,6 miliarda swipe’ów (przesunięć profili źródło: Tinder).
  • Liczba par, które się dzięki temu łączą to ponad 26 milionów.
  • Łączna liczba połączonych par to już ponad 20 miliardów i stale rośnie.
  • W Polsce z Tindera korzysta 1 na 33 internautów. Jest duża szansa, że są wśród nich znajome osoby, do których od dawna “czujesz miętę” :)
  • Jedynie 58% polskich użytkowników Tindera to single, a 30% użytkowników posiada dzieci (źródło: Raport IRCentrum ).
  • Tindera dostępny jest już w ponad 190 krajach świata!

2 thoughts to “Aplikacja randkowa? Lider jest jeden – Tinder!”

  1. Jestem pol roku na tinder.Wnioski :95 % kobiet jest dużo brzydszych niż w realu.Często ciężko o jakikolwiek kontakt pisemny albo piszą raz na parę dni coś od biedy bo mają tyle par ze chcą z kilkoma facetami na raz pisać i ostatecznie nie piszą z nikim na prawdę i za pół roku okazuje się ze dziewczyna zmarnowała dużo czasu na pisanie do wszystkich i dalej jest singielka bo miała za duży wybór i się jej w głowie poprzewracalo.Większość kobiet i ponoć facetów jest na tinder żeby poznać druga polowke a nie tylko przygodny seks ale niestety kobiety traktują wszystkich facetów z góry jak zboczenców bo trafiły na tinder na kilku i myślą że każdy jest zbokiem.Im częściej się zagląda na tinder tym mniejszy wybór i mniej dopasowan a jak się patrzy raz na kilka dni to nagle dziwnym trafem robi się stos dopasowan i to chyba wynika z celowego działania oprogramowania tinder.Jestem facetem ogarniętym i nie szpetnym oraz jestem wysoki i szukam na tinder drugiej połówki ale po pół roku i setkach dopasowan nie znalazłem jeszcze ani jednej wartościowej dziewczyny która była by emocjonalnie inteligentna.Pomału będę kończył przygodę z tinder bo chyba na prawdę wartościowe kobiety nie używają takich aplikacji ale przynajmniej spróbowałem i może jeszcze znajde ta wyjątkowa kobietę na tinder bo życie jest nieprzewidywalne.A czemu będac facetem nie szukam przygodnego seksu ?Bo wiem co to znaczy byc mocno kochanym i kochałem tez bardzo mocno i taki przygodny seks to jak jazda starym zardzewialym maluchem a seks z miłości to jak jazda ferrari i nie ma porównania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *