Wybór pierwszego wibratora jest trudny

Wybór pierwszego wibratora [poradnik]

Wybór pierwszego wibratora może przyprawić Cię o ból głowy. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że decyzja ta jest trudna, a wybór tego najlepszego nie jest łatwy. Bez obaw! Jeżeli rozważasz kupno wibratora dla siebie przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się jak wybrać ten, z którego będziesz zadowolona.

W dzisiejszych czasach posiadanie wibratora przestało być oznaką zboczeń. Wybór pierwszego wibratora to dla wielu kobiet oznaka statusu mentalnego, oznaka wyzwolenia. Pikantne gadżety weszły nie tylko do codziennego użytku milionów kobiet na świecie, ale także do mainstreamu. Gwiazdy Hollywood takie jak Gwyneth Paltrow nie ukrywają swojego zamiłowania do przyjemności i chwalą się zakupami wibratorów pokrytych 24 karatowym złotem za bagatela 15 tys. $! Samozadowolenie przestało być tematem tabu, a rosnąca świadomość kobiet i ich coraz większa niezależność sprawiła, że branża erotycznych zabawek rozkwitła niczym pierwsze pąki wiosennych kwiatów!

Wybór pierwszego wibratora –  od czego zacząć?

Nim zdecydujesz się na zakup pierwszego wibratora musisz odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie:

Jaki rodzaj przyjemności lubię? 

Bądź ze sobą szczera, bo od tego zależy poziom Twojego zadowolenia ze swojej pierwszej zabawki. Na rynku znajdziesz wiele wibratorów o przeróżnych motywach i kształtach, które mogą wprowadzić Cię zakłopotanie. Bez obaw. Teraz krótko wyjaśnimy Ci najpopularniejsze rodzaje wibratorów i ich zastosowanie:

  • Wibrator waginalny – to wibrator, który służy do penetracji waginy. Jest on zazwyczaj dłuższy niż pozostałe rodzaje wibratorów i pozwala dotrzeć do najgłębszych zakamarków. Jeżeli szczytujesz podczas penetracji, rozważ zakup zabawki tego typu.
  • Wibrator łechtaczkowy – czyli „w małym ciele wielki duch”. Wibratory łechtaczkowe przeznaczone są do stymulacji łechtaczki. Najczęściej są to małe zabawki, dzięki czemu łatwiej się nimi operuje, a dzięki silnym wibracjom pobudzisz nie tylko łechtaczkę, ale też inne strefy erogenne na swoim ciele. Wibratory łechtaczkowe są również jednymi z najczęściej wybieranych jako te pierwsze.
  • Wibratory punktu G – jak sama nazwa wskazuje ich głównym przeznaczeniem jest stymulacja punktu G, który znajduje się na przedniej ściance, ok. 2,5-5cm od wejścia pochwy. W związku z tym wibratory punktu G poznasz po charakterystycznym zakrzywieniu, dzięki któremu łatwiej będzie Ci stymulować ten konkretny punkt.
  • Wibratory analne – służące do penetracji analnej. Jeżeli chcesz zdecydować się na ich zakup, zwróć uwagę na to, żeby rękojeść zabawki była grubsza i uniemożliwiła jej przypadkowe zassanie. Tak… to potrafi się zdarzyć!

O ile wibratory analne z racji higieny mają konkretne zastosowanie, tak pozostałe z wibratorów można używać na różne sposoby. To, że jako pierwszy wibrator wybierzesz ten do punktu G nie oznacza, że nie będziesz mogła pobudzać nim łechtaczki i na odwrót. Wszystko zależy od tego na ile się odważysz ;)

Znając podstawowe rodzaje wibratorów i ich zastosowania możemy przejść do kolejnej części, w której znajdziesz podpowiedzi, które ułatwią Ci podjęcie decyzji:

Jaki rozmiar wibratora wybrać?

Jeżeli nie jesteś pewna tego, jaki rozmiar wibratora wybrać, zdecyduj się na ten mniejszy. Duże zabawki przeznaczone są dla bardziej zaawansowanych kobiet, które poszukują jeszcze większych doznań. Wybór pierwszego wibratora może być trudnym przeżyciem, ale gdy wybierzesz mniejszą zabawkę łatwiej będzie Ci się z nią oswoić i szybciej nauczysz się czerpać z niej pełnię przyjemności.

Jaką moc wibratora wybrać?

Wybierając wibrator nie popadaj w skrajności. Zarówno te o słabej mocy wibracji, jak i te, które charakteryzują się jej ogromną mocą mogą być dla Ciebie rozczarowaniem. Zbyt słabe wibracje mogą nie doprowadzić Cię na szczyt, a zbyt mocne nie pozwolą Ci się skupić i odczuwać przyjemności. Zadbaj o to, żeby Twój pierwszy wibrator posiadał kilka rodzajów i mocy wibracji, którymi możesz dowolnie (a najlepiej płynnie) sterować podczas zabawy.

Zasilanie wibratora – to też ważne!

Wybór pierwszego wibratora może być dla Ciebie takim przeżyciem, że nie zwrócisz uwagi na tak istotną kwestię, jaką jest zasilanie wibratora. Na rynku znajdziesz wibratory zasilane bateriami, jak i posiadające wbudowane akumulatorki. Chyba nie musimy pisać, że te drugie to zdecydowanie lepszy wybór. Nie musisz obawiać się, że w trakcie zabawy zabraknie Ci mocy, a nawet w takich przypadkach większość zabawek można podpiąć pod kabelek i dalej oddawać się przyjemności.

Wybór kształtu wibratora

Wybór kształtu wibratora to chyba jedna z najtrudniejszych kwestii. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych kształtów. Na rynku znajdziesz zabawki, które mogą przybierać przeróżne kształty i kolory i tak naprawdę od Ciebie i Twoich upodobań zależy to, na który się zdecydujesz. Ogólnie ujmując masz do wyboru zabawki, które imitują prawdziwego penisa, wibratory tradycyjne o prostym kształcie, a także coraz więcej designerskich zabawek o wymyślnych kształtach i kolorach. Jeżeli jesteś odważna możesz pokusić się np. o jeden z wibratorów dostępnych w naszym sklepie z Pikantnymi Gadżetami.

Bezpieczeństwo wibratora

Twój pierwszy wibrator (a także każdy następny!) powinien być bezpieczny. Kwestia ta obejmuje nie tylko wodoodporność, niezawodność, ale także materiały, z których został wykonany. Niestety, niektórzy producenci – zwłaszcza tańszych zabawek – do produkcji używają materiałów zawierających szkodliwe substancje. Z czego powinien więc być zrobiony Twój pierwszy wibrator? Najbezpieczniejsze wibratory to te, które wykonane są z hypoalergicznych materiałów, które łatwo można utrzymać w czystości. Jest to m.in. silikon medyczny, plastik ABS, szkło lub metal szlachetny. Wybór pierwszego wibratora powinnaś ograniczyć do zabawek, które wykonane są z jednego z wyżej wymienionych materiałów.

Gdzie kupić pierwszy wibrator?

Jeżeli naprawdę zastanawiasz się nad kupnem swojego pierwszego wibratora wszystkie powyższe punkty powinny Cię przybliżyć do zakupu. Wiesz już jakie są najpopularniejsze rodzaje wibratorów, wiesz także, że należy zwrócić uwagę nie tylko na kształt zabawki, ale także na rodzaj zasilania oraz kwestie związane z jego bezpieczeństwem. Ostatnim krokiem, a zarazem najtrudniejszym krokiem będzie zakup Twojego pierwszego pikantnego gadżetu. Jeżeli do tej pory nie byłaś w seks shopie możesz mieć opór by zrobić to w ten sposób. Możesz posiłkować się swoim partnerem lub odważniejszą przyjaciółką. Jeżeli jednak chcesz, żeby zakup wibratora pozostał Twoją słodką tajemnicą możesz skorzystać z ofert wielu sklepów internetowych, w których znajdziesz najróżniejsze modele zabawek. Sprawdź ofertę naszego sklepu, którą przygotowaliśmy z myślą o kobietach – nie znajdziesz tutaj wulgarnych i niebezpiecznych zabawek, a Twoje zakupy będą subtelne i dyskretne. Najlepsze wibratory umieściliśmy w kategorii Wibrująca Przyjemność (kliknij, aby przejść do sklepu).

Mamy nadzieję, że tym wpisem ułatwimy Ci wybór pierwszego wibratora. Poznaj też inne nasze teksty, np. najlepsze pomysły na pikantne wiadomości do Twojego partnera, dzięki czemu Wasz związek na nowo zapłonie żarem namiętności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *