Jak zacząć zabawy BDSM? Poradnik dla ciekawych

Zawsze chciałaś lub chciałeś wypróbować BDSM, ale nie wiesz „z czym to się je”? Nie martw się – w tym poradniku omówimy wszystko, co jest potrzebne, by zacząć!

Zacznijcie od rozmowy

Przeglądacie ofertę sklepów z erotyką i intrygują Was wszystkie te pejcze, kajdanki i huśtawki? To świetnie, ponieważ gdy rozpoczniecie na dobre przygodę z BDSM, na pewno użyjecie przynajmniej części z nich. Nie od tego jednak zaczynamy!

Prawdziwym pierwszym krokiem w stronę udanych zabaw BDSM będzie szczera rozmowa z partnerem lub partnerką. Warto w jej trakcie zadać takie pytania jak:

  • na co oboje z Was jesteście gotowi się zgodzić, a co przynajmniej dla jednego z Was jest granicą nie do przekroczenia?

  • kto będzie osobą uległą, a kto dominującą?

  • gdzie chcecie to zrobić – w Waszej sypialni, a może w pokoju hotelowym?

Pamiętaj, że Jeżeli Twój partner lub partnerka usilnie próbuje namówić Cię na coś, na co nie jesteś gotowa lub gotowy albo stosuje manipulację, uznaj to za czerwone światło! Wbrew obiegowym opiniom, w BDSM duży nacisk kładzie się zazwyczaj na bezpieczeństwo i zaufanie, a im na ostrzejsze praktyki decydują się partnerzy, tym większej nabierają one wagi.

Czym są hasła bezpieczeństwa w BDSM?

Z wyżej wymienionych powodów kluczowym elementem odpowiedzialnego BDSM są słowa bezpieczeństwa. Są one niczym innym, jak hasłami, których którykolwiek z partnerów może użyć w każdej chwili, by przerwać zabawę. Gdy jedna z osób użyje sygnału, druga nie może próbować negocjować – kończymy i tyle! Takie hasło jest potrzebne, ponieważ zwykłe „ała” czy nawet „proszę, przestań” może nie wystarczyć w sytuacji, gdy zabawa z założenia przewiduje ból i dyskomfort w ustalonych wcześniej granicach.

Słowo bezpieczeństwa zazwyczaj jest abstrakcyjne i humorystyczne. Może być to na przykład nazwa ulubionego deseru czy absurdalny okrzyk. Innymi słowy – coś, czego w normalnych warunkach w trakcie igraszek by się nie powiedziało i zupełnie wyrwie partnera lub partnerkę z transu.

BDSM a gadżety

Gdy już ustaliliście granice i słowo bezpieczeństwa, pozostaje tylko zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety i rozpocząć zabawę. Wyposażenie się w nie jest potrzebne, ponieważ klapsy czy przywiązywanie partnera lub partnerki z użyciem domowych przedmiotów może być nadmiernie komfortowe, a nawet niebezpieczne dla drugiej osoby. A nie o to tutaj przecież chodzi!

Różnorodność dostępnych na rynku gadżetów do BDSM może przyprawić o zawrót głowy. Najbezpieczniejszą opcją na początek będą podstawowe zabawki takie jak pejcze, kajdanki, maski czy piórka do łaskotania. Być może spodobają się Wam na tyle, że wkrótce będzie chcieć wypróbować sznury do wiązania czy produkty do electrosexu?

Jeśli wizyta w stacjonarnym sex-shopie brzmi dla Ciebie jak najgorszy koszmar, zawsze możesz skorzystać z dobrodziejstw internetu. Sklep internetowy crazydreams.pl to szeroka gama produktów do BDSM (w tym m.in. zestawów, dzięki którym można wyposażyć się we wszystkie niezbędne narzędzia na początek za niewielką cenę) oraz dyskretna przesyłka, która niczym nie zdradza charakteru produktu. Podsumowując: erotyczne zakupy wygodnie i bez wstydu!


Stwórz swoje własne pikantne historie!

Zmysłowe akcesoria i zabawki, które urozmaicą i dodadzą pikanterii w Twojej sypialni! Kliknij baner i sprawdź nasz sklep z Pikantnymi Gadżetami dla kobiet i par:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *