Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Dlaczego mężczyźni zdradzają? [8 najczęstszych powodów]

Mężczyźni zdradzają i takie przekonanie istnieje od bardzo dawna. I o ile paniom też się to zdarza, to jednak przyjęło się, że to panowie zdradzają częściej. Choć zdrada, to coś co nie powinno występować w związku, nie da się jej wykluczyć. O objawach zdrady pisaliśmy już wcześniej w artykule Objawy zdrady – sprawdź czy zdradzasz” W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które od pokoleń nurtuje kobiety – Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Mężczyźni zdradzają z wielu powodów. Trudno byłoby napisać o nich wszystkich, dlatego wybraliśmy przyczyny zdrady, które powtarzają się najczęściej.

Nuda w związku

To chyba jedna z najpowszechniejszych przyczyn zdrady wśród facetów. Staż związku, wkradająca się w niego rutyna i nuda. Rzeczy, które są normalne i z którymi w łatwy sposób można się uporać. Pomimo tego, część mężczyzn zamiast pracować nad poprawą jakości swojego związku decyduje się na skok w bok. W poszukiwaniu atrakcji. Jako sposób na nudę.

Niespełnienie seksualne

To kolejna z przyczyn dlaczego mężczyźni zdradzają. Bardzo często towarzyszy związkowej nudzie. W tym konkretnym przypadku mężczyzna w swoim związku nie spełnia się seksualnie. Być może fantazjuje o pozycjach, o których Ty nawet nie chcesz myśleć. Męczy go brak seksu, wydzielone na niego godziny, dni, brak spontaniczności. Zaspokojenia postanawia więc szukać u innych kobiet.

Niskie poczucie własnej wartości

Bardzo częsta przyczyną zdrady jest niskie poczucie własnej wartości faceta. Mężczyźni zdradzają kiedy chcą się dowartościować. Na co dzień ich pewność siebie, poczucie wartości i ogólna opinia o sobie są niskie, a skok w bok to forma, która pomaga im to wszystko podbudować. Niestety, takie wyskoki dają krótkotrwały efekt, ponieważ problem leży znacznie głębiej, dlatego mężczyzna, który się z nim boryka nie kończy na jednym takim wybryku.

Czują się zaniedbani

Przyczyna zdrady, która pojawia się w związkach notorycznie. Powodowana nawałem pracy, częstymi wyjazdami, obowiązkami i tym co one powodują. Partner czuje się zaniedbany. Nie czuje się tak ważny, jak powinien być, dlatego ucieka się do zdrady. Mężczyźni zdradzają w takiej sytuacji dlatego, że szukają kogoś kto sprawi, iż poczują się ważni.

Niedojrzałość

Jedna z przyczyn, której nie da się w łatwy sposób zaradzić. Bardzo często mężczyźni zdradzają ponieważ są po prostu niedojrzali emocjonalnie i nie są w stanie przestrzegać zasad, które obowiązują w prawdziwych związkach. Dla nich bycie z kimś to zabawa, a obowiązki wynikające ze związku takie jak wierność to tylko nic nieznaczące słowa. Niedojrzały facet, który ma problemy emocjonalne z samym sobą nie poradzi sobie z obowiązkami wynikającymi ze związku.

Coś u nich “nie gra”

Jednym z powodów, których mężczyźni zdradzają, a który nie jest tak oczywisty to ich “męskie” problemy. Na pewnym etapie życia facet zaczynają pojawiać się problemy z potencją. To, co do tej pory sprawnie działało nagle przestaje i mężczyzna zaczyna szukać przyczyn tego stanu. Zamiast porady specjalisty, suplementacji szuka pomocy w przygodach, które jego zdaniem pomogą mu wyleczyć się z tego problemu.

Problemy w związku

Kolejny oczywisty powód zdrady mężczyzn. W momencie, gdy pojawiają się problemy w związku, niezależnie od ich przyczyn, mężczyzna może szukać pocieszenia i zaspokojenia w innych miejscach. Bardzo często w innych kobietach. Szuka w nich pocieszenia i zapomnienia od problemów, które go unieszczęśliwiają, a inna kobieta jest dla niego formą kuracji – radykalnej i nieskutecznej.

Chcą zakończyć związek

Bardzo często zdrada ma być tym ostatecznym powodem, który przyczyni się do zakończenia związku. Musisz wiedzieć, że istnieją mężczyźni (bardzo często niedojrzali, nieodpowiedzialni i nieporadni życiowo), dla których zdrada ma być powodem, z którego z nim zerwiesz. Nie są na tyle odważni, żeby zakończyć związek w sposób godny i uciekają się do takich zagrań całą odpowiedzialność zrzucając na barki swoich partnerek.


Stwórz swoje własne pikantne historie!

Zmysłowe akcesoria i zabawki, które urozmaicą i dodadzą pikanterii w Twojej sypialni! Kliknij baner i sprawdź nasz sklep z Pikantnymi Gadżetami dla kobiet i par:


To tylko jedne z najczęstszych powodów dlaczego mężczyźni zdradzają. Występowanie któregoś z nich u Twojego partnera niekoniecznie musi oznaczać, że Cię zdradza. Czasami to po prostu przejściowe problemy w Waszym związku. Zdradzie w większości przypadków można zapobiegać pracą nad związkiem. Porozmawiajcie szczerze o związku, o problemach, o fantazjach seksualnych. Poświęcajcie sobie odpowiednią ilość czasu i uwagi, a z pewnością problem zdrady Was ominie. Jeżeli jednak podejrzewasz, że coś się wydarzyło przeczytaj nasz artykuł na temat postępowania w sytuacji gdy się zdradziło: Zdrada – co zrobić gdy się zdradziło?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *